Tatil ArkadaşlığıTatil YazılarıUncategorizedYaz Tatili TavsiyeleriYurt Dışı Tatili

Yaz Tatili Tavsiyeleri

Yaz Tatili Tavsiyeleri

Tüm sene boyunca deliler gibi çalışıp, yaz tatili yapmanın hayalini kuranlar buradaysa parmak kaldırsın bakalım! Hepimizin hayalidir sıcacık kumlara uzanıp, serin denizde yüzmek ve birkaç gün bile olsa yazın keyfini çıkarmak. Tatil yapmak, para demek, ekonomi ve bütçe demektir. Maalesef günümüz ekonomik şartlarında bunu başarabilen kişi sayısı oldukça az olsa da, yine de imkânlar dâhilinde herkes bir şekilde yaz tatili yapmak istemektedir. Yaz Tatili Tavsiyeleri konusuna geçmeden önce, yaz tatili planı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna değinip, bir kaç altın tavsiyede bulunmak isteriz. Hem ekonomik,  hem de eğlenceli bir yaz tatili geçirmek istiyorsanız, tavsiyelerimize kulak vermeniz gerekir.

Nasıl bir yaz tatili planı yapmalıyız?

Tatil planı yapmadan önce, bütçemizi ele almalıyız. İlk masaya yatıracağımız konu bu olmalıdır. Herkes 5 yıldızlı otellerde yayılıp tatil yapmayı ister. Ancak gönülden geçeni uygulamak, her zaman mümkün olmuyor. Herkes bütçesi doğrultusunda tatil yapaya çalışıyor. Hal böyle olunca, tatil öncesi planlama çok önemli bir strateji olmaktadır. Tatile kaç kişi gidilecek, konaklama şekli ne olacak, kaç oda tutulacak, günde kaç öğün yemek yiyilecek ve ortalama kaç lira tutacak, tüm bunları çok iyi hesaplamanız gerekiyor. Tatile gidilecek kişilerin ortak keyifleri dikkate alınmalıdır. Örneğin doğa yürüyüşlerinden keyif alan bir aile bireyi var, ona da hitap edecek bir tatil paketi hazırlamanız gerekir. Deniz tatilinden hiç hoşlanmayan kişiler için de farklı alternatifler düşünülmelidir. Ama her şeyden önemlisi, konaklama tercihiniz olacaktır. Çünkü tatilde en çok parayı konaklama için harcıyoruz. Otel yerine, haftalık ev kiralayabiliriz. Belki daha ekonomik gelebilir ama çok daha yorucu olabilir ( yemek hazırlama, bulaşık, temizlik, ev düzeni vs. ) . Tüm bunlar ile ilgilenebilecek birilerinin olması şarttır. En önemlisi de erken rezervasyon yaptırıp, tatili ucuza getirme seçeneğidir. Tatil döneminden 5-6 ay öncesinden başlayan erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek, bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Her şey dâhil otellerde tatil, pratik olarak ekonomik görünse bile, bunu iyi hesaplamanız gerekmektedir. Yaz Tatili Tavsiyeleri konusunda web sitemizi takip ederek, en güncel tüyoları alabilirsiniz.

Yaz tatili seçerken 5 öneri

  • Bütçe planlamasını iyi yapmalısınız. Özellikle konaklama bütçesini çok iyi hesaplayınız
  • Tatil bölgesinde yer alan aktiviteleri iyi araştırın. Herkesin keyif alabileceği ortak bir tatil noktası belirlemelisiniz
  • Deniz tatili seçmişseniz, bölgenin denizinin temiz ve sakin olmasına dikkat etmelisiniz
  • Tatile gideceğiniz bölgedeki beslenme, yeme – içme olanaklarına ve bu imkânların size finansal olarak nasıl yük getireceğine dikkat etmelisiniz.
  • Çok kalabalık dönemleri tercih etmemeye özen gösteriniz. Çünkü hem fiyat olarak daha çok ödersiniz, hem de sosyal olanaklardan daha az faydalanırsınız. En iyi tatil dönemi, sakin dönemlerdir. Bunu unutmayın.

Yaz Aşkı ve Yaz Arkadaşlığı

Ve geldik en önemli konuya 🙂 Yaz aşkı veya yaz arkadaşlığı arayan bekârların, tatil dönemini iple çekme nedenleridir. Yazın, aşk hormonları en üst seviyede olur. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. Yaz aşklarının diğer bir özelliği ise, zor unutulmasıdır. Flörtiz bir tatil arıyorsanız, ona göre tatil bölgesi belirlemelisiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close