Tatil Arkadaşlığı

Tatil Arkadaşı Seçimi Nasıl Yapılır?

Tatil Arkadaşı Seçimi Nasıl Yapılır?

tatil arkadaşı
Tatil arkadaşı

Hani ünlü bir söz vardır; “ Arkadaşını tanımak istiyorsan, onunla tatile çıkacaksın “ diye. Bu söz gerçekten çok doğru bir sözdür. En iyi arkadaşım diye bildiğiniz kişiler bile, beraber çıktığınız tatilde adeta bir canavara dönüşebilmektedir 🙂  Tatil arkadaşı ile tatil yapmak çok eğlencelidir. Tabi doğru arkadaşı seçebilirseniz.

Tatil, kısa süreli eğlence ve dinlenme amaçlı yapılır. Doğru seçim yapmazsanız, bu süreyi kendinize zehir edebilirsiniz. Tatil için arkadaş seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Kafa dengi olması ilk kuraldır. İkinci kural ise huysuz olmamasıdır. Oraya gitmem, burada oturmam, şunu yemem, bunu yapmam diyerek, sürekli mız mızlık yapan bir arkadaşınız varsa, tatilden keyif alamazsınız. Arkadaşınızın cinsiyeti de çok önemlidir. Bir bayan ve bir erkek arkadaş olarak tatile giderseniz, ne kadar zorlasanız da arada bazı sorunlar olabilir. Çünkü bayanların doğasında olan seçicilik ve farklı özellikler, size zor anlan yaşatabilir. Örneğin başka kızlarla flört edemezsiniz. Sonuçta yanınızda bir gardiyan olacaktır. Aynı durum bayan için de geçerlidir. Ki bu hoşunuza gitmeyebilir. Kısaca, tatile giderken kız-erkek gitmeyin. Onun yerine kendi cinsinizden biri veya birilerini tercih etmenizde fayda vardır. Bu durum hem erkekler, hem bayanlar için geçerlidir.

 

Tatil Arkadaşı Nasıl Seçilir?

tatil arkadaşı
tatil arkadaşı

En zor seçimlerden biridir tatil arkadaşı seçimi yapmaktır. Çok çok samimi olduğunuz arkadaşlarınız tercih yaparken ilk sırada olur elbette. Ancak her samimi olduğunuz arkadaşınız ile çok güzel tatil yapacağınız anlamına gelmez. Tatilde, tanıdığınız kişiler değişebilmektedir. Bu çok olağan bir durum olsa da, bunun önüne geçmek sizin elinizdedir.

Tatile çıkmadan önce her anın, her saatin planı ve programı yapılmalıdır. Kaç gün kalınacağı, nerede konaklanacağını, ne kadar bütçe ayrılacağı ve bu bütçenin nasıl pay edileceği, nerelerin gezileceği gibi tüm konular tatil öncesinde konuşulmalıdır. İnanın bunları yapmazsanız, çok zor durumda kalırsınız ve mutlaka sorun yaşarsınız. Tatilde “sen şu kadar harcadın, ben bu kadar harcadım, sen bunu yedin ben şunu yedim” tartışmalarının yaşanmaması için özellikle bütçe konusunda kesin ve net çizgiler çizmelisiniz. Bu konu hakkında daha değişik bilgiler için Tur Arkadaşı: Tur arkadaşlığı ile ilgili merak edilen 3 şey! yazımızı da okumalısınız!

Erkek erkeğe gidilen tatillerde yanınıza bayan arkadaş almayın. Her zaman sorun çıkaracaktır size. Sevgili ile tatile gideceğiniz zaman da özgürlüğünüzü kısıtlayacak yerleri seçmeyin. Daha çok romantik bölgeleri tercih edin. Böylece kıskançlık krizlerinin önüne geçmiş olusunuz.

tatilarkadasligi.com

İnternette Tatil Arkadaşlığı için ilan veren on binlerce bayan ve erkeğe rastlayabilirsiniz. tatilarkadasligi.com sitesi de bu sitelerin ilki ve en popüleridir. Farklı bir konsept ile açılan sitede tatil için arkadaş arayan kişilere de rastlayabilirsiniz. Tatil arkadaşı seçiminde size yardımcı olmak için buradayız. Lütfen önerilerimizi dikkat alın ki, tatilinizi her zaman keyifli bir şekilde geçirin.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close