Yurt Dışı Tatili

Öğrenciler için Tatil Önerileri

Öğrenciler için Tatil Önerileri

Üniversite okuduğunuz anlar, insanlarla tanışabileceğiniz ve kültürel ufkunuzu genişletebileceğiniz, hayatınızda unutulmaz bir zamandır. Neden bir adım daha atmıyorsun? Bir öğrenci olarak, genellikle zamanınızı kütüphanede veya sınıfta geçirirsiniz, bu da size eğlence için fazla zaman bırakmaz. Şimdi, birçok öğrenci tasarruf hesaplarını boşaltıyor ve güzel bir tatil için tropikal bir yere uçuyor – ama size bu zor kazanılan paraların nasıl yerinde kullanılacağını söylemek ve Öğrenciler için Tatil Önerileri yazmak için buradayız. Dünyayı kendi dışınızda gezmek ve öğrenmek için çok önemlidir; Ancak, bunun gerçekleşmesi için banka hesabınızı boşaltmanız gerekmez.

Öğrenciler için Ucuz Tatil

Ekonomik tatil yaparken aşağıdaki önerileri göz ardı etmeyin! Öğrenciler için ucuz tatil yapmayı planlarken bu tavsiyeler size lazım olacaktır.

 • Tatilinizi mutlaka önceden planlayın
 • Paranızı önceden bütçeleyin; Tatil esnasında bütçe planı halindeyken yapmaya çalışmayın.
 • İlk yardım setiniz her zaman yanınızda olsun.
 • Sırt çantanızda mutlaka bir koli bandı bulundurun
 • Küçük cep bıçakları düşündüğünüzden daha elverişlidir.
 • Avrupa’da tren turları uçuşlardan daha ucuzdur!
 • Alkol tüketiminde birayı tercih ediniz. Hem ucuz hem de keyiflidir.
 • Kulak tıkacı, gürültülü bir şehirde veya hostelde çantanızda en ucuz / en iyi araç olabilir.
 • Pahalı valizler gereksizdir; sadece bir sırt çantası almak yeterlidir.
 • Dağın tepesinde dolu bir öğle yemeğinden daha tatmin edici bir şey yoktur. Tırmanış sonrası kendinizi daha özgür hissedersiniz. Tırmanış, hem spor hem ekonomik bir adrenalindir.
 • Bir şehir turu = bir sürü kalori yakmak anlamına gelir. Fast food yemekten kaçınmayın. Ucuz beslenme yoludur.
 • Fazla para taşımayın. ATM kartınız her zaman yanınızda olsun

Öğrenciler için Ucuz Avrupa Tatili

Lüks otellerde kalmaya gücün yetmezse fark etmez; Avrupa, herhangi bir bütçe düzeyinde kültürel bir deneyimdir. Ucuz bir uçuş bulmaya, yalnızca bütçeli konaklamalarda kalmaya ve her milletin ucuz yemeklerini tatmaya odaklanarak, bir öğrenci tatili veya ekonomik bütçeli yolculuk yapıp,  mükemmel birçok ülkeyi gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Öğrenciler, bütçesi kısıtlı gezginler,  tatil planlamacıları ve sırt çantalı gezginler, Avrupa ülkelerinin sunduğu ucuz uçuşları, otelleri ve yiyecekleri bulmaya odaklanarak, Avrupa’da daha ucuza seyahat etmek için çok şey yapabilirler.

Ucuz bilet bulmak, toplam seyahat masraflarında önemli tasarruflara yol açar. İnternet, Avrupa’ya indirimli seyahat arayışında bir bütçe seyahatçisinin en iyi varlığı olabilir. Birçok hava yolu şirketi, öğrenciler için ucuz uçak bileti veya daha büyük gezgin grupları için indirimli tatil paketleri sunmaktadır. Sezon dışı veya ölü sezonunda seyahat etmek yalnızca Avrupa’ya ucuz uçuşlara değil, daha az kalabalığa ve konaklama için daha iyi fiyatlara yol açabilir. Birçok otel Kasım ayından sonra daha ucuz fiyatlar sunuyor. Örneğin, ziyaretçiler İspanya’nın plajlarında çok fazla zaman harcamak istemeyebilir, ancak Barselona gibi büyük şehirler daha az kalabalık olacak ve yerliler gezginlere rehberlik etme ve yardım etme konusunda daha istekli olacaklar. Belirtilen fiyatın sezon dışı fiyat olması durumunda otelin resepsiyonuna danışmayı unutmayın. Otel dolu değilse, konaklamalarda indirimden yararlanabilirsiniz. Paris’te Eyfel Kulesi manzaralı bir parkta otururken peynir, ekmek ve ucuz bir şişe şarap, ekonomik bir öğle yemeği hazırlayabilir ve yine bütçede kısıtlamaya gidebilirsiniz. Frankfurt sokaklarında dolaşırken bir Alman satıcıdan alınan bir simit ya da sosis, lezzetli bir atıştırmalık olabilir – bir bardak bölgesel bira ile keyif yapabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close