Erkekler içinKadınlar içinTatillerTur Arkadaşlığı

Motosiklet Tur Arkadaşı Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Motosiklet-Tur-Arkadaşı

Motosiklet Tur Arkadaşı Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Motosiklet tur arkadaşı arayanlar için özel forumlar var. Bu forumlardan tur arkadaşı bulmak o kadar da zor değil aslında. Ama her şeyden önce kafa dengi bir arkadaşla uzun yola gitmek her zaman önceliğiniz olmalı. Bu nedenle tura çıkmadan önce mutlaka tanışmalı ve uzun uzun konuşup planlama yapmalısınız. Gezinin ayrıntıları ile ilgili anlaşmazlık yaşarsanız daha en baştan belli olsun ki tur sırasında sıkıntılı süreçler yaşanmasın.

Motosiklet Tur Arkadaşı Nasıl Seçilir?

motosiklet tur arkadaşı
motosiklet tur arkadaşı

Motosiklet tur arkadaşı seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken partnerinizin sorun mu, çözüm mü odaklı olduğudur. Eğer sorun odaklı bir kişilikse uzak durun ve bir bahane bulmaya çalışarak asla onunla yola çıkmayın. Bazı insanlarla bakkal kadar bile gidilmez. Bunu asla kulak arkası etmeyin. Çözüm odaklı insanlarla yaşanacak bir seyahat deneyimi sırasında kafanız yorulmaz. Her şeyi kafaya takan pimpirikli insanlardan pek motorcu çıkmaz ama bazı istisnalara rastlarsanız da hemen bir kaçış yolu üretin ve asla o geziye gitmeyin.

Motosiklet tur arkadaşı sahip olduğu motora hâkimiyeti konusunda sizi şüpheye düşürebilir. Bu durumda uzun yola çıkmadan önce emin olmak için kısa bir tatil ve yolculuk planı yapabilirsiniz. Aslında bunu anlamanın daha farklı yolları da var ama o zaman karşınızdaki sizden şüphelenebilir. Bir de motorun uzun yola uygun olup olmadığının değerlendirmelerini yapmak için motosiklet ile hiç olmazsa birkaç tur atmalısınız.

Uzun yola çıkmadan önce plan yapmak oldukça önemlidir. Yapılan planlar tura katılacak herkes için uygulanabilir olmalıdır. Çadırda kalınması, otelde kalınması, gezilecek yerler, takip edilecek rotalar önceden belirlenmelidir. Yapılan plana göre alınacak olan ekipmanlar tamamlanmalıdır. Bu konuda da yol arkadaşlarınızın sahip olduğu ekipmanlar hakkında bilgi almalısınız.

Aslında uzun yola gidecek olan motosiklet tur arkadaşı olmak isteyen kimseler öncesinde bir dem olarak kısa seyahat yapmalılar. Hani derler ya insan insanı ya yolda ya pazarda tanırmış. Tanımadığınız insanlarla uzun yola çıkmak oldukça büyük risk taşımasına rağmen genel olarak önceden tanışma gerçekleştiği için kuşkuların büyük kısmı dağılmakta.

Motosiklet kulüpleri sayesinde de kayıtlı üyeler biri birleriyle tanışmaktadır. Buralar üye olan kimseler hakkında öncesinden araştırma ve tahkikatlar yapıldığı için güvenlik açısından sorun kalmaz. Hem üyeler tanıdıkları motosiklet tutkunu olan arkadaş ve akrabalarını üye olarak getirdiklerinden buralarda bulunan motosiklet tur arkadaşı sorun olmayacaktır.

Motosiklet ile uzun yol planı yapanlar için motosikletin motor hacmi ve konforu önemlidir. 250cc altında motosiklet ile uzun yolda çok büyük sıkıntılar yaşanabilir. Bu nedenle motosiklet motor hacimlerinin birbirine yakın olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde devamlı süratte düşük hacimli motora sahip olanı diğerleri beklemek durumunda kalır.

 

Motosiklet Uzun Yol İçin Güvenli Bir Araç Mıdır?

motosiklet tur arkadaşı
motosiklet tur arkadaşı

Motosiklet motor hacmi ve konforunun yanında motosiklet kaskı ve diğer ekipmanları da hayati önem taşımaktadır. Allah muhafaza eğer bir kaza geçirirseniz sizin hayatınızı koruyacak olan bu malzemelerdir. Bu kadar hayati öneme sahip olan malzemeleri ucuz ve kalitesiz seçmek hayatınızla bahse girmekle eş değerdedir. Lütfen hayatınızı asla paranın önüne koymayın ve “bana bir şey olmaz!” demeyin. Kaza bazen geliyorum dese de genellikle aniden gelir ve sadece tedbir alanlar hayatta kalır. Tedbirsizlik yapanlar ise çoğunlukla en basit kazalardan bile sakatlanarak çıkarlar.

Tur arkadaşı da bu bilinci davranışa dökme konusunda sizinle ayı anlayışa sahip olmalıdır. Motosiklet kullanan herkesin bilmesi gereken en temel bilgi olan tedbirli olmak konusunda savsaklayan söylemlerde bulunmamalıdır. Böyle söylemlerde ve davranışlarda bulunan insanlar asla iyi bir yol arkadaşı olmaz. Zamanla sizi de kötü anlamda etkisi altına alıp tedbirsiz davranışlara sürükleyebilir. tur arkadaşı seçimi için bu yazımıza da bir göz atsan iyi olur aslında.Tur Arkadaşları: Hakkındaki tüm negatif düşüncelerin değişecek!

 

Motosiklet Balayı Turu

motosiklet tur arkadaşı
motosiklet ile balayı

Motosiklet balayı turu yapmak ancak eşiniz de bir motosiklet tutkunu ise gerçekleşebilir. Aksi takdirde sürekli söylene bir eş yüzünden ya ilk günden geri dönersiniz ya da balayı dönüşü boşanabilirsiniz. Ama hiç belli olmaz belki de eşiniz bu seyahat şeklinden çok hoşlanır ve bir daha asla motosiklet tur arkadaşı aramak zorunda kalmazsınız.

Motosiklet ile seyahat için bir kez gittikten sonra alışkanlığa dönüşmesinin kaçınılmaz olduğunu söyleyenlerin sözlerine güvenerek belki de eşinize balayı için teklif edebilirsiniz. Güzel bir tur planı yaparsanız kim bilir belki de eşiniz bundan sonra daimi olarak motosiklet tur arkadaşı kontenjanınıza gönüllü olarak girer.

 

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close