Tatil ArkadaşlığıTatil YazılarıUncategorizedYaz Tatili TavsiyeleriYurt Dışı Tatili

Kış Tatili Tavsiyeleri

Kış Tatili Tavsiyeleri

Kış ve tatil seyahatinin en stresli olay olabileceği bilinen bir gerçektir. Özellikle tatil seyahatinin koşuşturması başladığı zaman insanlar uzun bekleyişler ve beklenmedik zorluklarla daha da sıkıntılı olurlar. Soğuk mevsimde uçak veya araba ile seyahat ederseniz, yaz aylarında deneyimleyeceğinizden daha fazla gecikmeyle karşılaşabilirsiniz. Hava yolculuğu için en yoğun zamanlarda kötü hava göründüğünde, yılın en uzun uçuş gecikmeleri ve iptalleri ile karşılaşırsınız. Kış Tatili Tavsiyeleri konusuna önce ulaşım ile başlamak istedik.

Kış Tatili Ulaşım Sorunları

Öte yandan, karayolu seyahati de sıkıntı ve risklere sahiptir. Yol kapanmaları, kar ya da kar yağışından kaynaklanan daha düşük hızlar, trafik kazaları ve sizi yoldan çıkaran diğer engeller olabilir. Ancak, kış seyahat sezonunun sizi üzmesine izin vermeyin. Bir sonraki kış tatiliniz için daha akıllı ve daha mutlu bir gezgin olun. Size sunacağımız seyahatiniz sırasında ve gideceğiniz yerde hayatı kolaylaştırmak için kış tatili tavsiyeleri listesini deneyin.

Kış Tatilinde Yanınıza Almanız Gerekenler Listesi

Dikkat etmeniz gereken ilk şey elektronik cihazlarınızdır. İster kış, ister yaz ya da ilkbahar olsun, navigasyon sisteminizin en çok ihtiyacınız olan şey olduğunu unutmayın. Yolda ihtiyacınız olabilecek tüm uygulamaları indirin. Bir Google haritası (yolunuzu daha kolay bulmak için); FlightAware (uçuşlarınızı takip etmek için); Google Translate (uluslararası seyahatler için). Ve şimdi, rahat bir kış seyahat sezonu için bir yolculuğa tam olarak ne yapmanız gerektiğini öğrenelim.

5-6 gün seyahat edecekseniz 2-3 kıyafet yeterlidir. 4 çift pantolon / kot pantolon, daha kalın malzemelerden bir elbise, uzun kollu 4-5 temel gömlek ve sıcak kumaştan bir kazak alın. Desenli Tişört ve üstler yerine düz renkleri (beyaz, siyah, gri) alın. Unutmayın ki, kış döneminde giysilerinizin en önemli öğesi giyeceğiniz ceket veya mont olacaktır. Her şey devam etmekte olduğunuz tatil tarzına bağlıdır.

Kışın Gezilecek Yerler

Herkesin aklına Uludağ gelse de, biz tam aksini tavsiye edeceğiz. Kışın gezilecek en güzel bölge Ege ve Akdeniz olacaktır. Ne çok soğuk, Ne çok sıcak havası vardır. Romantik kış gezileri için idealdir. Hem ucuz, hem sakin ve hem de doğa ile iç içe kış tatili geçirebileceğiniz bölgelerdir. Ayrıca kışın termal otelleri veya kaplıcaları gezebilirsiniz. Çok fazla kar ile iç içe olmanın anlamı yoktur. Tabi kar tatilini sevenler olacaktır elbette, onları ayırıyoruz ve onlara yurtdışı kış tatili öneriyoruz. Kayak yapmak için Avrupa’yı tercih edebilirler. Rusya veya Ukrayna gezisi tavsiye etmiyoruz. Çünkü o bölgelerde kışın -35 dereceye kadar soğuğu, iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close