Tatil ÖnerileriYurt Dışı Tatili

Hem Tatil Yapın! Hem Dil Öğrenin! Malta…

Hem tatil yapıp hem de dil öğrenmeyi kim istemez ki?  Dünyada birçok gezilip görülecek çok yer var. Bunların arasında Malta hem dil öğrenilip hem gezilecek nadir yerlerden birisidir. Birçok manzarası ve yapıtları ile hem tatil yapın hem dil öğrenin! Malta bu konuda en uygun yerdir. Biz de sizler için hem dil eğitimi ile ilgili bilgiler verdik hem de gezilecek yerleri listeledik.

Hem Tatil Yapın! Hem Dil Öğrenin! Malta…

malta
Malta

Avrupa geleneğinin izlerini bizlere sunan Malta, Mağrip kültürü ile iç içe durumdadır. Güney Avrupa mimarisini içerisinde barındıran özelliği ile Katolik geleneğinin yansımasını bizlere en güzel şekilde sunuyor. Bu gibi eski değerlerin modern dünyada izlerini yerinde yaşamak oldukça farklı deneyimlere açık olmakla bağlantılıdır. Özgün bir tarihi olan Malta, bir ada ülkesi olma özelliğine sahip. Üç adadan oluşan ülke, ılıman bir  Akdeniz iklimine sahip. Her mevsimde hem tatil yapın hem dil öğrenin! Malta bu ikisini bir arada yapılabilecek nadir ülkelerden biridir konum olarak. Kış aylarında bile bize güneşli havaları sunan ülke, gece hayatı denilince akla gelen ilk ülkelerden biri.

Malta Gezisinin Puf Noktaları

Malta bayrağı
Malta Bayrağı

İkliminin her mevsimde tatil için uygun olması ve çeşitli mimarisi ile tatil severlerin en uğrak noktası olan Malta, hem tatilin hem dil öğrenmenin hem de eğlencenin adresi olmuş yıllardır. Eğer tatil ve dil öğrenme için bu adaya gidiyorsanız bundan daha fazlasının sizleri beklediğini söylemek mümkün. Öncelikli olarak ücreti düşünen tatilciler için uygun fiyatlar sunan ülke, sizlere kolay bir şekilde dil öğrenme fırsatı sunuyor. Gozo’da bölgesinde yaklaşık olarak 40 tane dil okulu bulunuyor. Siz de böylece hem tatil yapın hem dil öğrenin!  Malta, her anlamda  bu ikisini bir arada çok iyi yürütmenize olanak tanır.

Öncelikli olarak bu ziyareti gerçekleştirmeniz için vizeye ihtiyacınız vardır. eğer vize başvurusu yapmadan önce dil okuluna kayıt yaptırırsanız vizeniz daha kolay çıkacaktır.  ülkeye öğrenci vizesi almak seyahat için atılacak ilk adımdır. Konsolosluğa teslim edeceğiniz evraklar ile birlikte kısa süre içerisinde vize alabilirsiniz. Vizeyi aldıktan sonra seyahatiniz için önünüzde bir engel kalmayacaktır. Artık seyahatinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Malta Gezilmesi Gereken Yerler

Malta
Malta

Malta dil okulları iki haftalık yoğunlaştırılmış programdan başlayarak 6 aya kadar uzayabilen çeşitli sürelerde eğitimler verirler. Bu eğitimlerden kısa süreli olana başvuruda bulunursanız dil okulu eğitimi çok yoğun olacağından gezmeye pek fırsat bulamayabilirsiniz. Ama dil okulu bittikten sonra en az 1 hafta daha ülkede kalırsanız eğlenmek ve gezmek için fırsatınız olacaktır.

Uzun süreli eğitim programlarından birini seçerseniz ders yoğunluğu daha az olacağından gezmek ve eğlenmek için de bol bol vaktiniz olacaktır. Bu geziler sırasında öğrenmek üzere gittiğiniz dil ile ilgil pratik de yapmanız mümkün olur.

·         Valetta

Malta
Malta

Valetta ülkenin başkenti olması özelliği ile eğlence merkezinin de kalbi durumda. Malta ülke olarak Avrupa’dan gelen birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Elektronik müziğin en çok yoğunlaştığı yer olan Valetta hem dil öğrenecekler için hem de tatil yapacaklar için harika bir yer. Birçok önemli müzesi ve Katolik değerleri taşıyan Aziz John Katedrali gibi tarihi yansıtan binaları ile harika bir gezi merkezidir. Şehrin mimari yapısı dar sokaklardan oluşmaktadır. Dar sokaklar ile birçok önemli bölgeler kolaylıkla bulunabilmektedir. Ayrıca burada ünlü lokantalarda yemek yemeniz damaklarınızda Malta lezzetlerinin izini bırakır.

·  Mdina

Bu şehir Malta içinde sessiz şehir olarak ifade edilmektedir. Ancak Valetta şehrinden sonra gezilip görünecek yerlerden birisidir. Buraya gelerek hem tatil yapın hem dil öğrenin! Malta şehirleri ve bölgeleri ile bu avantajları size en iyi şekilde sağlamaktadır. Malta ülkesinin eski başkenti olma özelliğini taşıyan Mdina dünyaca ünlü dize olan Game of Thrones dizisinin birçok sahnelerine ev sahipliği yapmıştır. Sayısız turist ağırlayan bu şehir dil öğrenmenin de merkezi haline gelmiştir. Günlük gezinizde bu şehre uğrayarak tarihi bölgelerde kahve içebilirsiniz.

·    Sliema

Daha çok ülkenin modern yüzünü gösteren bu şehir, denizin daha doğal görüldüğü tatilin daha keyifli olacağı turistik bir yer. Bu şehir, lüks lokantaları, kafeleri, otelleri içerisinde barındırmakta. Bu sayede burada daha modern ve kaliteli bir tatil geçirebilmek olası. Burada bulunan doğal güzellikteki plajları ziyaret ederek keyifli vakit geçiren turistler ve öğrencilerle cıvıl cıvıl. Geç saatlere kadar eğlenmek isteyenler için ise birçok lüks mekanlar da bulunuyor.

Malta Ziyareti Size Neler Kazandırabilir?

 Malta, ziyaret edilerek hem kendinizi dil anlamında geliştirmenize olanak sağlayacak hem de tarihsel bir donanım kazanmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik bunları yaparken de keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ülke içinde farklı kültürleri içerisinde barındırması ve bu özelliğini de koruması nedeni ile hem kültürel açıdan hem de dinlenme turizmi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca Avrupa’da en güvenli bölge olarak da bilinen Malta size büyük deneyimler kazandırabilir. Gayet uygun fiyatlar ile bu eşsiz ülkeyi ziyaret edebilir aynı zamanda dil öğrenebilirsiniz.ama bunu yalnız yapmak zorunda değilsiniz. Bunun için Kadın/Bayan Tatil Arkadaşı ile Erkek Tatil Arkadaşı yazılarımıza bir göz atın.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close