Erkekler içinTatil Önerileri

Erkekler için Tatil Tavsiyeleri

Erkeklerin gidebileceği tatil bölgeleri, birbirinden farklı alternatifleri beraberinde getirmektedir. Çünkü bekâr iken gezmek isteyen ya da erkek erkeğe tatile çıkmak isteyenler dinlenirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmeye devam edebiliyor. Bu yüzden erkekler için tatil tavsiyeleri konusunda paylaşacağımız önerileri dikkate alabilir ve yaz ya da kış döneminde ihtiyacınız olan huzuru rahatlıkla bulabilirsiniz.

Erkekler Tatilde Ne Yapar?

Genelde erkek erkeğe tatile çıkma konusunda aksiyon alanların yaptığı çok güzel planlar vardır. Öncelikle denizin tadını çıkaran erkekler tatilde ekstrem sporlar yapmayı sever. Erkek arkadaşların bir araya gelmesi durumunda ciddi bir adrenalin yaşanır. Öyle ki çok eski birlikteliklere dayanan arkadaşlıklarda mağara dalışı, rafting, sörf ya da dağ yürüyüşü gibi sporların yapılması kaçınılmazdır.

Erkeklerin tatilde vazgeçemediği gece hayatı da erkekler için tatil tavsiyeleri arasındadır. Türk gece hayatının yılın her döneminde rağbet gördüğü ortadadır. Kıbrıs, Antalya, Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi tatil bölgelerindeki gece kulüplerini tercih edebilir ya da Anadolu kentlerindeki kültürel gece eğlencelerine katılabilirsiniz. Bu durum tamamen kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişir. Eğer hareketli bir gece hayatını seviyorsanız, gece kulüplerinde vakit geçirebilirsiniz. Ancak daha sakin ve dinlendirici bir gece hayatı için kültürel eğlencelere katılmanız daha mantıklı olacaktır.

Bir erkeğin tatilde yapması gereken en güzel aktivitelerden biri de kamptır. Doğada yapacağınız kampın aslında yılların yorgunluğunu üzerinizden alacağını söyleyebiliriz. Ülkemiz, kamp alanı bakımından pek çok alternatife sahiptir. Bu yüzden başta İstanbul olmak üzere birçok tatil bölgesinde kamp alanları bulunmaktadır.

Tarihi turlar da erkeklerin tatil süresince ilgisini çeken aksiyonlardandır. Tarihi seven bireyler Kapadokya, Nemrut ve Efes gibi antik bölgelere uğrayarak yeni bilgilere öğrenebilir. Özetle erkekler için tatil tavsiyeleri konusunda bu aktiviteler sayesinde gerçek huzuru yakalayabilir.

Yaz Dönemi için Erkeklere Tatil Tavsiyeleri

Yaz ayları genelde balayı dönemidir. Ek olarak aileler ve gençlerin tatile çıktığı mevsimdir. Ancak erkeklerin de gitmek istediği yerler olacaktır. Ülkemizin en canlı tatil bölgelerinden olan Antalya, temiz sahilleri ve güzel plajlarıyla her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Üstelik Antalya’da bütçenize göre kiralık ev ya da pansiyonlar da bulunuyor. İster erkek erkeğe, isterseniz de tek başınıza Antalya’yı tercih edebilirsiniz. Antalya’nın Alanya ve Kaş bölgeleri, bu konuda en çok rağbet gören alanlardır.

Yaz dönemi için bir diğer tavsiyemiz Bodrum’dur. Yine yerli ve yabancı turistlerin yaz aylarında akın ettği Bodrum, bütçe bakımından rahat olan tatil severlerin uğrak yeridir. Bu bölgedeki gece kulüplerinin sabaha kadar eğlence severleri ağırladığını da unutmayın. Hareketli bir tatile ihtiyacı olanlar Bodrum’a alternatif olarak Marmaris ve Fethiye’yi de görmenizi tavsiye ediyoruz.

Yine yaz döneminde erkekler için tatil tavsiyeleri arasında Balıkesir’in Ayvalık ilçesini ziyaret edebilirsiniz. Muhteşem sahilleri ve gece hayatıyla herkesi cezbeden Ayvalık ile beraber Ören ve Akçay gibi bölgelerde de tatil yapılabilir.

Kış Dönemi için Erkeklere Tatil Tavsiyeleri

Birçok kişi aslında kış aylarında tatil yapmayı sevmez. Ancak yeteri kadar stresli olan erkeklerin bazı alternatifleri değerlendirmesinde yarar var. İlk olarak soğuk kış aylarında kaplıcalarda dinlenerek tüm stresinizi atabilirsiniz. Ya da termal otellerde de aynı rahatlığa ulaşabilirsiniz.

Kayak yapmaktan hoşlananlar için önereceğimiz Bursa Uludağ, Elazığ Hazar Baba ve Erzurum Palandöken kayak merkezlerine gidebilirsiniz. Erkeklerin çoğu kayak yapmayı sever. Öyle ki yalnız başınıza kayak yapmanın çok daha güzel olacağını da söylemek gerekir. Elbette kış tatillerinin yaz tatillerine göre daha ekonomik olduğunu da unutmayın.

Kış aylarında erkekler için tatil tavsiyeleri arasında sıralayacağımız diğer bölgeler;

 • Bolu – Yedigöller
 • Bolu – Abant Gölü
 • Rize – Ayder Yaylası
 • Çankırı – Ilgaz
 • Nevşehir – Kapadokya
 • Kars – Sarıkamış
 • Kocaeli – Kartepe
 • Karabük – Safranbolu şeklindedir.

Erkekler için Yurt Dışı Tatil Tavsiyeleri

Çıtayı biraz daha yükseltmek isteyen erkekler yurt dışında da ekonomik tatil fırsatlarına dahil olabilir. Üstelik yurt dışı tatilleri, tur kapsamında değerlendirildiğinde çok daha avantajlı olabilmektedir. Aşağıda sıraladığımız tatil yerleri, yurt dışı tatil planlamanızda mutlaka olması gereken bölgelerdir;

 • Berlin
 • Barcelona
 • Paris
 • Londra
 • Moskova
 • Amsterdam
 • Phuket

Bu tavsiyeler arasında vizesiz turların gözbebeği olan Rusya’ya gidebilir ya da Tayland’da muhteşem bir tatili tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde vizeyle uğraşmak istemeyenler Odessa tatiliyle de çok güzel vakit geçirebilir.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close