Gezilecek YerlerTatil ArkadaşlığıTatil ÖnerileriYaz Tatili Tavsiyeleri

Arkadaşlarla-Kamp-İçin-Keşfedilmemiş 6 Muhteşem Yer!

Tur Arkadaşı: Tur arkadaşlığı ile ilgili merak edilen 3 şey!

Ülkemizde henüz keşfedilmeyen çok sayıda kamp yeri vardır. Bu yüzden arkadaşlarla kamp için keşfedilmemiş 6 muhteşem yer konusunda sizlerle paylaşacağımız önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Aslında kamp denince herkesin aklına Muğla, Çanakkale ve Antalya gibi yerler gelse de bu bölgelere alternatif olarak kamp yapabileceğiniz çok sayıda tatil merkezi bulunuyor. Genelde otel konaklamasının dışında alternatif arayanlara sunacağımız öneriler, mutlaka dikkate alınmalıdır.

1-Hatila Vadisi, 2-Aladağlar, 3-Salda Gölü,4- Gito yaylası, 5-Geyikbayırı, 6-Dedegöl Dağı

1-Hatila Vadisi

hatila vadisi

Artvin’de bulunan Hatila Vadisi, son zamanlarda rağbet görmeye başlamıştır. Burada bulunan Karagöl’de balık tutabilir ve çok güzel bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Vadiye alternatif olarak Şavşat Karagöl, Kafkasör Orman içi Dinlenme Yeri, Yusufeli Çevreli Köyü de kamp kurabileceğiniz diğer alanlardandır.Tur Arkadaşları: Hakkındaki tüm negatif düşüncelerin değişecek!

2-Aladağlar

Niğde, Adana ve Kayseri’deki sıra dağlardan oluşan Aladağlar, yaz ayları için arkadaşlarla kamp için keşfedilmemiş 6 muhteşem  yer arasındadır. Dağın en yüksek doruğuna tırmanış yapabilirken aynı zamanda kamp yerlerinde su ihtiyacınızı karşılayacak kaynakları kullanabilirsiniz.

 

3-Salda Gölü

Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alan Salda Gölü, muhteşem bir renk şölenini sizlere sunuyor. Sit alanı statüsünde olan ve bu nedenle koruma altına alınan Salda Gölü’nün rakımı 1193 metredir. Göl çevresinde çok sayıda turistik merkez de bulunmaktadır. Ancak kamp yapmak için bölgeyi keşfeden kişi sayısının az olduğu bilinmelidir. seo

 

4-Gito Yaylası

Gito Yaylası, Rize’nin en güzel yaylalarından biridir. Burada telefon, internet ve televizyon olmadan aslında huzurlu bir kamp sürecine girebilirsiniz. Harika bir manzarayı da sizlere sunan yaylanın açık havasında Kaçkar ve Fırtına Vadisi’ni seyredebilirsiniz. Arkadaşlarla kamp yapmak için de muhteşem bir yerdir.

 

5-Geyikbayırı

Geyikbayırı, Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı bir mahalledir. Doğayla iç içe olabileceğiniz ve tırmanış yapabileceğiniz bu mahallede ücretsiz kamp alanı olmasa da son zamanlarda rağbet gördüğünü söylemek mümkündür.Tur Arkadaşı: Tur arkadaşlığı ile ilgili merak edilen 3 şey!

 

6-Dedegöl Dağı

Pınargözü Mağarası

Isparta ilinin doğusunda Yenişarbademli ilçesinde yer alan Dedegöl Dağı arkadaşlarla kamp için keşfedilmemiş 6 muhteşem yer listemizin altıncı sırasında yer almaktadır. 15 km uzunluğa sahip olan Pınargözü Mağarası Türkiye’nin bilinen en uzun mağarasıdır. Çadırlarla kamp kurulabilen bu dağ dağcılık kulüpleri tarafından uğrak yeri haline gelmiştir.

Sıraladığımız bu kamp alanlarına ek olarak Ballıkayalar, Meke Maar Gölü ve Valla Kanyonu da ideal kamp bölgeleri arasındadır.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close